T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
YALOVA / MERKEZ - 75.Yıl Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu

Etkinliklerimiz

Robot Kulübü Çalışmalarımız Başladı
First Lieague LEGO Hayvanlar Yaşam Ortağımız Konulu Turnuvaya hazırlıklarımızı tamamlıyoruz. ^yıl boyunca katılacağımız turnuvaya 8-10 kişilik öğrenci gruplarıyla robot programlama yapıyoruz. Her senin temasına göre verilen görevleri yerine getirmek için kodlama, sensörler ve LEGO ekipmanlarını uygun şekilde kullanıyoruz. Etkinliklerimizde robot görevlerinin yanında bilimsel bir proje üretip, o projeyi geliştiriyoruz. Bunları yaparken eğlenip, yardımlaşıyoruz. Öz değerlerimize katkı sağlıyoruz.

 

Müzik Sergimizi Açtık

  75.Yıl Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu olarak her yıl düzenlediğimiz Müzik Dersi Sergimizi okulumuzda açtık. Sergide bulunan müzik aletleri maketlerini müzik öğretmenimiz Haydar Kılıç nezaretinde öğrencilerimiz performans ödevi olarak hazırlamışlardır. Sergi ile ilgili fotoğrafları görmek için Fotoğraf Galerisi bölümüne bakınız.

Öğretmenlerimiz Grand Aydoğan Otelde Eğlendi

 

İlimizin en seçkin okullarından biri olan 75.Yıl Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu Öğretmenleri, her alandaki başarılarını kutladılar. Değişik nedenlerle okuldan ayrılan ve okula yeni gelen öğretmenlerinde hazır bulunduğu yemekte, hizmetlerinden dolayı giden öğretmenlere teşekkür edildi. 

Gelen öğretmenlere başarılar dilendi. Tüm öğretmenlerin, Okul Aile Birliği Yönetim Kurulunun katılım gösterdiği yemekte bir konuşma yapan okul müdürü Hayati YILMAZ, şunları söyledi ; "75.Yıl Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu eğitim ve öğretim çalışmalarındaki başarılarıyla ilimizde model olmuş, herkesin takdirini kazanmış bir okuldur.  Bundan sonraki çalışmalarımızla başarı çıtasını daha da yukarılara çıkaracağımıza eminim. Bu başarıda en önemli pay elbette ki öğretmenlerimizindir. Bugün bir kere daha birlik ve beraberliğimizi, iyi bir ekip olduğumuzu göstermekteyiz. Velilerimizin de desteğiyle hedeflerimize emin adımlarla yürüyeceğimize inanıyor başarılar diliyorum." Okuldan ayrılan öğretmenlere başarı plaketi verilen gecede öğretmenler geç saatlere kadar eğlenerek yorgunluk attılar.

Gece ile ilgili fotoğraflara Resim Galerisi bölümünden ulaşabilirsiniz.

 

Ankara Gezimiz - Öğrencilerimiz Atamızı ziyaret etti

 

İlimizin en seçkin okullarından biri olan 75.Yıl Okulumuz 6., 7. ve 8. sınıf öğrencilerinden oluşan grup, öğretmenleri Erdoğan Özdemir ve Onur Ağırman ile Ankara´ya gezi düzenlemişlerdir.

Gezide sabah kahvaltısı Başkent Öğretmenevi´nde alınmıştır. Kahvaltıdan sonra Ulustaki eski meclisler daha sonra Etnografya Müzesi gezilmiştir. Yeni TBMM gezilerek meclis yemekhanesinde öğle yemeği yenilmiştir. Meclis genel kurulu ve vekil odalarının olduğu binalar öğrenciler tarafından görülmüştür.Mecliste Yalova Milletvekili Temel Coşkun ve Eski İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu ile kısa bir görüşme yapılmıştır.

Daha sonra Atamızı ziyaret için Anıtkabir´e geçilmiştir. Anıtkabir´de öğrencilerimiz tarihimiz ve Atamız hakkında bilgiler edinip duygusal anlar yaşamışlardır. Anıtkabir´den sonra Atamızın zamanında yaşadığı Çankaya Köşküne geçilmiştir. Köşk gezilirken Köşkün güzelliği öğrencileri o zamanlara götürmüştür.

Son olarak Harikalar Diyarında bulunan masal ve çizgi film kahramanlarının heykelleri arasında gezinti yapılarak fotoğraflar çekilde ve dönüş yolculuğuna geçildi.

Gezi ile ilgili tüm fotoğraflara Resim-Film Galerisi bölümünden ulaşabilirsiniz.

 

Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğü Müzik Şöleni

 

Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğü´nün düzenlemiş olduğu ilköğretim okulları arası müzik şöleni Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu´nda düzenlenmiştir. Şölene 75.Yıl Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu öğrencilerimizden Tamay AKÇAY katılmıştır.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ziya KARATEKİN katılım gösteren öğrencilere katılım belgelerini sunmuştur...

 

Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin
Yayın: 03.12.2012 - Güncelleme: 03.10.2017 14:42 - Görüntülenme: 3260
  Beğen | 0  kişi beğendi